Az Élő Székelyföld Egyesület és Munkacsoport aktivistái úgy gondolják, hogy függetlenül attól, hogy működik az értéktárgyűjtő és -rendszerező mozgalom, hogy vannak különböző bizottságok, szakemberek, akik az „értékmentéssel” foglalkoznak, hogy időnként van némi állami akarat helyben, vagy határokon átívelő összmagyar – hol erősődő, hol elhalkuló – meg- és fenntartrási szándék, ma is létezik az a tudás, amely mentén létrejött a hagyományos székely ház, az életszer, a bennvaló. Helyi anyagok, helyi formák tették és teszik élhetőve a helyet, amelyet benépesítünk. Ilyen épületek szövete az utca, a falu, a község, amely a kultúrtájban helyezkedik el. Mindezeket együtt és külön-külön SICVLICVM-ként értelmezhetjük.
Azáltal, hogy beszélünk erről a brandről, amely nyilvánvaló és évszázadok óta velünk van, úgy a miénk, hogy alig tudunk róla, szeretnénk felkelteni az emberek érdeklődését iránta.
Ugyanakkor szeretnénk felkelteni a helyesen értelmezett hiúságot is mindenkiben, azáltal, hogy hozzálátunk a virtuális és a valóságos térben egyaránt a hiteles objektumok megjelöléséhez. Akkor válik igazán értékessé, akkor marad meg számunkra OTTHON gyanánt a HELY, ha minél több SICVLICVM-ot őrzünk meg benne és teremtünk ott életünk során.
Hamarosan következik a SICVLICVM fogalmának pontosabb – értelmiségi allűröktől mentes – meghatározása. A logónk is fejlesztés alatt áll Gyöngyössy János mérnök, történeti grafikus jóvoltából.
A SICVLICVM a székelység tulajdona. A márka kezelésével és népszerűsítésével, illetve a brand további fejlesztésével az Élő Székelyföld Egyesület foglalkozik a következő időszakban. Tesszük ezt abban a reményben, hogy ily módon is szolgálhatjuk a köz javát.

.